Alapala Makina'ya Good Design'da 3 ödül birden!
Good Design'da endüstri kategorisinde 3 ödül birden kazandı
Değirmen makineleri alanında dünyanın lider kuruluşlarından olan Alapala Makina, dünyanın en saygın tasarım ödülü programı Good Design'da endüstri kategorisinde 3 ödül birden kazandı

Dünyanın lider değirmen makineleri üreticilerinden olan Alapala Makina, dünyanın en köklü ve en saygın ödül programı olarak kabul edilen 2015 Good Design Ödülleri'nde endüstri kategorisinde büyük bir başarıya imza attı. Alapala Makina, Apple, Tesla, BMW, Mercedes ve Scheneider gibi dünya devlerinin de ödüllendirildiği Good Design’da 3 makinesiyle birden ödüle layık görüldü.

 

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi’nin her yıl düzenlediği Good Design Ödülleri, dünyanın dört bir yanında üretilen en üstün endüstriyel ve grafik tasarımları ödüllendiriyor. Bu yıl 65. kez düzenlenen Good Design Ödülleri’nde kazanan tasarımlar müzenin Kalıcı Tasarım Koleksiyonu’na dahil ediliyor. Alapala Makina’nın ödül kazandığı değirmen makineleri Similago, Aurora ve Arion da müzede yerini alacak.

 

Alapala Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görkem Alapala;“Üretiminin yüzde 95’ini ihraç eden ve dünyada alanında ilk sıralarda bulunan bir şirket olarak Türkiye için değer yaratmaya devam ediyoruz. Alapala olarak aldığımız bu ödül tasarıma verdiğimiz önemin bir göstergesi oldu” dedi.

 

İlk kez 1950 yılında ‘Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi’ ile Metropolitan Sanatlar Basın Ltd. tarafından düzenlenen Good Design Ödülleri, yenilikçi ürün ve grafik tasarımları ödüllendiren dünya çapında bir program. Her yıl, 50’nin üzerinde ülkeden tasarımcılar ve üreticiler çağdaş tasarımın önde gelen örneklerini üretmedeki başarıları için ödüllendiriliyor. 1950 yılından bu yana yaklaşık 40 bin ürün ödüllendirildi ve müzede sergilendi.

 

Ödül programı ve ayrıntılar için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

https://chi-athenaeum.org/industrial-2015/?page=2


1.718 kez okundu