Sektöre Çözümler Sunan 4B Mühendislik
4B Mühendislik, 3D Optik Tarama ve Tersine Mühendislik hizmetlerinde yatırımları ile güçlendi.


                 

 Yaklaşık 2 yıldır 3D Printer ve 3D Prototipleme hizmetinde ve projeleriyle adından çokça söz ettiren fakat bunların yanı sıra, tasarım ve mühendislik yönünü de ortaya çıkarmak için Tersine Mühendislik hizmetlerine de çok büyük yatırımlar yaptı. 

 
 
 
Tersine Mühendislik Uygulaması
 
Geleneksel metodlarla ölçülemeyen, ölçümü uzun süren ya da güvenilir olmayan karmaşık formlu ve kompleks geometrilere sahip parça ya da komponentlerin 3D Ölçüm sistemleri ile elde edilen nokta bulutu verileri üzerinden, ilgili CAD yazılımları aracılığıyla 3D vektörel CAD modellerinin elde edilmesini sağlayan mühendislik prosesidir.
 
 
 
Kalıp Sektörünün Çözüm Üreticisi
 
 
Ağırlıklı olarak kalıpçılık sektörüne ve makina yedek parça imalat üretim süreçlerinde hizmet veren müşterilerine büyük oranda çözüm sunmakta. Bunun dışında; Otomotiv, Havacılık, Medikal, Kuyumculuk, Reklamcılık, Savunma sanayi, Dental, Cam kalıpçılığı, Ayakkabı, Mobilya ve Dekorasyon gibi sektörlere de çok özel mühendislik hizmetlerinden yararlanılmasını sağlamakta.
 
 
Firmaların Tercihi 4B Mühendislik
 
Özellikle kullanıcının tam kapasite ile sistemi kullanabilmesi hedefleyen stratejileriyle bugüne kadar yaklaşık 200’ü aşkın kuruluşu desteklemekte olan 4B Mühendislik, destek hizmetlerinde sadece kendi sattığı ürünler ve hizmetlerde değil, sistemi komple çalışır durumda tutacak şekilde, sistemle ilgili tüm bileşenler de kendileri satmış olmasa da yardımcı olmakta. Uygulamadan gelen teknik birikimlerle, sadece ürün satıcısı konumlarında firmalara göre çok sağlıklı ve hızlı hizmet sunmaktadır.
 
 
Kendine Özgü Misyon
 
Günümüz teknolojileri sürekli değişen tüketici beklenti ve ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler getirmeyi sürdürmekte. Bu yeniliklere öncülük ederek, gelişmiş hızlı imalat teknolojilerine dayalı 3 boyutlu baskı hizmeti ve 3 Boyutlu Optik Tarama hizmeti sunan 4B Mühendislik, her adette özel parça, model, prototip vb. ürün imalatı için doğru çözümler üretmeyi vizyon, müşterilerinin ihtiyaçlarını en kısa sürede ve en kaliteli şekilde karşılamayı ise kendine misyon edinmiştir.
 
 

2.038 kez okundu