Autodesk, abonelik dönüşümünün yeni aşamasını duyurdu


 

Design & Creation Suite ürünleri, Ağustos 2016’da esnek abonelik seçeneklerine geçiyor. Autodesk, 31 Temmuz 2016 tarihinden itibaren birçok Autodesk Design & Creation Suite ve Autodesk bağımsız ürününün yeni ticari lisanslarının, sadece abonelik yoluyla sunulacağını duyurdu.

 
Şirket bu tarihten itibaren yeni ve kolaylaştırılmış abonelik seçenekleri sunacak. Abonelik modeli; kullanıcılara daha kolay bir müşteri deneyimi ve daha düşük maliyetin yanı sıra Autodesk ürün ve bulut hizmetlerine aylık, 3 aylık, yıllık ve 1 yıldan uzun süreli abonelik seçenekleri ile kullandıkça ödeme kolaylığı sunuyor.
 
Böylece Autodesk kullanıcıları aboneliğin esnekliğine, basitliğine ve erişilebilirliğine kavuşacak; birçok ürüne bugünkü gibi ulaşabilecek ve lisansları paylaşabilecek. Kurumlar iş ortamlarını daha düşük maliyetlerle ve daha hızlı bir şekilde dönüştürebilecek. 
 
Autodesk bu yılın başlarında birçok bağımsız ürününün kalıcı lisanslarının satışını 31 Ocak 2016 itibariyle durduracağını ve bu ürünler için yeni lisanslar sunacağını duyurmuştu. Autodesk ürün ailesinin, Autodesk Design & Creation Suite’in de dahil olduğu geri kalan büyük bölümünün tamamen abonelik tabanlı bir hizmete dönüşmesiyle bu değişimdeki ikinci adım atılmış oluyor. 
 
Geçiş sürecinde müşterilere seçenek ve esneklik sunulacak
 
Autodesk, kalıcı lisanslarının satışını durdururken müşterileri için kesintisiz bir geçiş süreci sunuyor. Şirket yumuşak bir geçiş için bireylerin, ekiplerin ya da kurumların ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış, kolaylaştırılmış abonelik planları sunacak. Müşteriler tek kullanıcı lisansı ya da paylaşımlı ağ lisansı seçeneğine sahip ürünlere erişebilmek için, bağımsız ürünlere ya da ürün portföylerine bireysel ya da paylaşımlı abonelikler satın alabilecek.
 
Bu esnek seçenekler, Autodesk teknolojilerine mevcut yatırımları koruyacak ve iyileştirecek.

1.936 kez okundu