Prestij Yayıncılık Video Kurgu Departmanı; "Nvidia Quadro Görsel Tasarımda Sınırları Zorlayacak Hızlı ve Verimli İşler Çıkarıyor"


 

Kaan Yıldırım
(Prestij Yayıncılık / Web Tv Kurgu Montaj Departmanı) Kullanıcı Yorumu

 

Adobe Premiere Pro ve After Effects kullanıcısıyım, piyasada satılan iyi ve üst düzey olarak lanse edilen çoğu bilgisayarlarda kullanılan ekran kartlarıyla video tasarım, 3D modelleme ve animasyon gibi çalışmaları rahatça yapmak mümkün gözükmemekte. Geçmiş zamanda kullanıdığım ekran kartında yaşadığım problemler, kurgu montaj projeleri ile ilgilenirken  kare atlamaları, donmalar, gecikmeler olmaktaydı. Render yapmadan sonucu görebilmek mümkün değildi. Şöyle düşünün trafikte araba kullanıyorsunuz fakat yardımcı aynalarınız yok ne kadar rahat yol alabilirsiniz. Tabi ki bu sorunlar Nvidia Quadroyla tanışana kadardı.

 

Quadro ekran kartlarıyla (HD) görüntüye yüksek kaliteli efektler uygulandığında donmadan, pürüzsüz ve akıcı bir şekilde görüntüyü rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. Bu sayede geriye tekrar dönmeye gerek kalmıyor. En büyük avantajı zaman kaybına uğratmıyor. Bu sayede motivasyonunuzu kaybetmeden yaratıcı tasarımlarınızı akıcı bir şekilde yapıyorsunuz.


Nvidia Quadro sadece donanımsal değil ayrıca yazılımsal bir ekran kartı şöyle ki, Nvidia’nın gerek Quadro grafik sürücüsü gerekse Cuda teknolojisi yazılım desteği ile çok daha hızlı bir şekilde tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yani Nvidia her geçen gün yazılımlarını geliştirdikçe ekran kartınıza her hangi bir donanımsal değişiklik yapmadan hızlandırmak artık mümkün.

 

Tasarımcı olarak bu görev alan arkadaşlara  önerim Nvidia’nın geliştirdiği bu yeni nesil grafik kartlarını denemeleri çünkü emin olun kendinizi çok daha hızlı geliştirmenize olanak sağlayacaktır.


2.742 kez okundu